עצמאות עם משמעות אצלך בשכונה

השנה יותר מתמיד דואגים לאזרחים הותיקים!
כל אחד יכול לארגן עצמאות עם משמעות גם במגבלות הקורונה כיחידים, עם המשפחה
והחברים.
כל כך פשוט להביע תודה, להקדיש זמן ולאפשר למקימי המדינה, הסבים והסבתות של כולנו, להיות גאים ומאושרים בחגיגות העצמאות של מדינת ישראל.

בזכותכם נגיע לכל אזרח ותיק בישראל – על ידי 5 צעדים פשוטים:

1. מאתרים אדם מדור המייסדים של המדינה

השנה, בעקבות משבר הקורונה, לא ניצור מפגש פיזי עם הקשישים, מתוך דאגה לבריאותם, אך נגיע לכבד ולשמח אותם מחוץ למרפסות ולחלונות של בתי אבות ובתי מגורים, מצויידים בשלטים גדולים.

מאתרים אדם מדור המייסדים של המדינה – בבתי אבות וגם בבתי המגורים בשכונתכם.
יוצרים קשר עם נציג מטעם הארגון המבוקש ומספרים על הפעילות. תוכלו לשלוח למקום בו אתם מתכוונים לבקר דף ההסבר מקדים על הפרויקט.
מי הם מייסדי המדינה? כל האנשים שעלו ארצה והגשימו בכך את חזון הציונות, אלו שבנו את המדינה במו ידיהם, שחלמו על ארץ ישראל, שהאמינו בבניין הארץ, התפללו ולחמו כל אחד בדרכו. למעשה, מייסדי המדינה הם כל האזרחים הוותיקים שחיים בינינו.

איתור אנשים, דפי הסבר ושלטים נמצאים בעמוד הפייסבוק שלנו
"עצמאות עם משמעות" או לפנות אלינו בטלפון 3767 * נשמח לסייע לכם באיתור מקום רלוונטי.

2. מתאמים ביקור

מתאמים ביקור עם בית האבות או עם נציג בבניין המגורים – בשיחה על מועד הביקור, בדקו מהם תנאי השטח והיכן ניתן להתמקם לצורך הפעילות, כך שיהיה קשר עין עם הדיירים.
נשמח להמליץ על מקומות רלוונטיים. ההגעה למקום תתבצע בקבוצות קטנות, תוך שמירה על מרחק זה מזה, ושימוש במסכות ובכפפות.

3. מדפיסים שלטים

כאן תוכלו למלוא דוגמאות לשלטים או הכינו  שלטים בבית.
כמובן כדאי ואף רצוי להוסיף שלטים אישיים, ולהגיע למקום עם כלי נגינה וציוד הגברה.

4. מבקרים

מגיעים עם הרבה שמחה, כקבוצה או כיחידים לפגוש את הקשישים, לומר תודה, לשיר, לרקוד ולהביע תודה לדור שהקים את המדינה ולאותם אנשים שנמצאים בימים אלה בבידוד.
אנו ממליצים להגיד לקשישים מילות חיזוק, לעודד אותם לשמור על האופטימיות והתקווה, להודות להם על תרומתם למדינה ולשיר ביחד את ההמנון ושירים נוספים.

5. משתפים

תייגו אותנו בפייסבוק ובאינסטגרם – צלמו ושתפו ברשתות החברתיות, והכי חשוב, עזרו לנו
ומשתפים! להפיץ את היוזמה בכל הארץ באמצעות הוספת ההאשטאג #עצמאותעםמשמעות

עצמאות עם משמעות

עוד על עצמאות עם משמעות

מה זה "עצמאות עם משמעות"?

יום העצמאות של מדינת ישראל הוא הזדמנות לעצור ולהודות על הבית שלנו ועל המדינה שדור המייסדים בנה עבורנו בעמל רב ובכוחות משותפים. בשנים האחרונות יום החג הלאומי החשוב שלנו הפך להיות מזוהה בעיקר עם מנגלים והופעות. יוזמת 'עצמאות עם משמעות' נולדה מתוך הרצון לחזור לשורשים ולצקת לחג תוכן משמעותי, לעודד שיח על הערכים שלנו ולפעול למען חברה המבוססת על אחדות, על סולידריות ועל ערבות הדדית.

איך הכל התחיל?

"עצמאות עם משמעות" יצאה לדרך לפני שש שנים. מאות בני נוער בכל רחבי הארץ חילקו פרחים ואגרות 'תודה' לאלפי אזרחים ותיקים. המפגש הבלתי אמצעי בין הצעירים לקשישים יצר חיבור בין דורי מיוחד.
הקשישים התרגשו עד דמעות, שיתפו את הצעירים בסיפור חייהם והעניקו להם חיבוק חם. בני הנוער שהרגישו שנפלה בחלקם הזכות להכיר את ראשוני המייסדים התמלאו בצורך להוקיר תודה ולהעניק לחברה בחזרה. הייתה זו תחילתה של מסורת שנתית.

מי אנחנו?

מאחורי יוזמת 'עצמאות עם משמעות' עומדת "סח"י", סיירת חסד ייחודית, תכנית מהפכנית לעבודה עם נוער, היוצרת עמם שותפות, נוטעת בהם תחושת שייכות וחיוניות חברתית-קהילתית ולקיחת אחריות על הסביבה שלהם. התכנית מבוססת על נתינה למען הזולת; בני הנוער מתנדבים בקהילה – על ידי מתן מזון בסתר לכ 1000 משפחות נזקקות על בסיס שבועי, שיפוץ בתים של נזקקים, ליווי קשישים עריריים, הנגשת מבני ציבור לאנשים עם מוגבלויות ומענה על צרכים קהילתיים מקומיים כדרך קבע.

פרטים מלאים כאן בקישור – עצמאות

 

 

0 תגובות לפעילות “עצמאות עם משמעות אצלך בשכונהAdd yours →

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *